Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Овој изглед во главно се состои од транспарентни нокти лакирани со провидна боја. Бидејќи никој нема природно провидни нокти, се користат вештачки додатоци. За да се постигне овој изглед, природните нокти се сечат и на нив се лепат вештачките. За да го добиете провидниот ефект се користи посебен лак за нокти. Резултатот е речиси футуристички изглед, особено на вистинската светлина.

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Ако сте девојка која сака маникир со силни бои, но бара нешто ново, овој тренд е совршен за вас.

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Се разбира, можете да додадете уште некој детаљ на транспарентните нокти. Иако големите розови нокти навистина привлекуваат внимание, зошто да не ги нагласите уште малку?

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Овој тренд можете да го комбинирате со други трикови за нокти и ќе добиете сосема нов изглед.

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Не треба да ја потценувате моќта и на еден нагласен нокот. Наместо сите, можете само еден нокот да направите провиден.

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Ако сакате повеќе бои, одлично ќе изгледа врз секој транспарентен нокот да нанесете неонски лак за нокти.

Најновиот тренд на Инстаграм: Провидни нокти

Имајте на ум дека бојата што ќе ја одберете може да направи голема разлика. Додека светлата сина боја или неколку неонски бои изгледаат неверојатно, розовата нијанса може да има сосема различен ефект.

Погледнете како сами да направите мат лак за нокти во вашата омилена нијанса.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар