Најнов необичен бјути тренд: Пердувести веѓи

Трендовите за мода и убавина не престануваат да изненадуваат. Се чини како секој втор ден да се појавува нов моден тренд и секој нареден е уште понеобичен од претходните. Најновиот бјути тренд кој го освои Инстаграм е познат како „пердувести веѓи“.

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Пред неколку дена, Стела Сиронен, шминкерка од Финска, на шега споделила фотографија на Инстаграм и напишала дека тоа е најновиот тренд. Но, Интернетот сериозно ја сфатил оваа изјава и одеднаш преку ноќ сите девојки почнале да го практикуваат истото.

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Сега, сѐ повеќе и повеќе луѓе му се придружуваат на лудилото и го споделуваат нивниот изглед. Некои луѓе ги обожаваат пердувестите веѓи, некои не можат да ги поднесат, но најважно е дека се појавило нешто ново.

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Што мислите вие за овој тренд? Би ги замениле ли вашите обични веѓи со пердувести?

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Најнов необичен моден тренд: Пердувести веѓи

Да ги погледнеме работите и од машка перспектива. Прочитајте ги 10-те бјути трендови кои момците никогаш нема да ги разберат за нас.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар