Запознајте го Валдо, најсреќното еже кое не може да престане да се смее

Запознајте го Валдо, најсреќното еже кое не може да престане да се смее

Постои нешто магично кај животните што се смеат. Тие изгледаат толку многу среќни, што како да ни префрлаат дел од таа среќа директно во срцето. Погледнете ги фотографиите од Валдо, ежето што без прекин се смее, но прочитајте ја и приказната што довела до оваа негова состојба. Ќе ви го стопи срцето!

Запознајте го Валдо, ежето кое постојано е насмевнато – но не било отсекогаш вака…

(1)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Кога неговата сопственичка, Ники Браун, го посвоила Валдо, тој не покажувал многу радост

(2)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Постојано плачела и мислела дека тоа ја мрази бидејќи се случувало дури и да ја касне и потоа да избега

(3)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Но како што времето поминувало, полека и на нејзино изненадување, Валдо станал најсреќното мало пријателче

(4)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Промената била неверојатна… Тој сега доаѓа кога ќе го викне и постојано ја  следи

(5)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Се насмевнува дури и кога му дава храна – сигурно досега не сте виделе некој толку среќен додека јаде

(6)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Дури и често го носат во паб во петок навечер. Навистина е друштвен

(7)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Ќе ви го стопи срцето. Фаците кои ги прави се многу смешни

(8)zapoznajte-go-vald-ezheto-koe-postojano-e-nasmeano-kafepauza.mk

Погледнете го и најслаткото еже во светот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар