Најдобри модни комбинации за жените во триесеттите

Многу жени ќе се согласат со ставот дека триесеттите се многу подобри од дваесеттите, пред сè поради тоа што ова е период кога конечно сте свои и самостојни. Баш такво треба да биде и вашето облекување, па затоа денес решивме да ви претставиме стилски модни комбинации од славните личности кои можат да бидат инспирација за сите жени кои се во триесеттите.

1-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Актерката Џесика Алба е вистинска претставничка на сите успешни жени кои се во триесеттите, додека нејзините модни комбинации претставуваат совршенство. Доколку и вие сакате да изгледате одлично стилизирано во кежул варијанти, тогаш не пропуштајте да пронајдете нешто како оваа модна комбинација.

2-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Амал Клуни е несомнено една од најдобро облечените познати дами. Од сите нејзини одлични дневни комбинации, нашето внимание го привлече оваа комбинација која се состои од елек со интересен дизајн, темни фармерки и класична црна блуза се деколте, во која совршено ги вклопила чизмите кои се отворени напред.

3-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Супермоделот Алесандра Амброзио е една од познатите триесетгодишнички чиј стил на облекување привлекува многу внимание во јавноста. За нас најдобра е оваа кежул модна комбинација која совршено ја надополнила со рамни обувки.

5-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Тексас комбинезонот со трегери беше премногу популарна комбинација во текот на 90-тите, а оваа година повторно се враќа на модната сцена. Ако не знаете како да го носите ова парче, како инспирација може да ви послужи актерката Кејт Босворт и оваа нејзина дневна комбинација.

5-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Преубавата Миранда Кер може да се пофали со совршеното тело и уште посовршениот стил. Ако и вие сте високи и витки како неа, не плашете се да одберете една ваква модна комбинација.

6-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_

Феноменалната Кејт Хадсон е вистински мајстор во спојување на неспојливото. Кога таа се одлучила да го носи ова, зошто не би сте се одлучиле и вие за една ваква модна комбинација?

7-najdobri-modni-kombinacii-za-zhenite-vo-triesettite-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар