Модна инспирација: Како ѕвездите на уличната мода оваа сезона го комбинираат пончото?

Овој моден додаток е доказ дека оваа сезона, удобноста има огромна предност, и дека без разлика на тоа каков впечаток сакаме да оставиме, понекогаш најдоброто нешто што можеме да го направиме за себе е да се „замотаме“ во топло пончо и да уживаме во студените есенски денови. Без разлика дали станува збор за пончо во една боја, со занимлив дезен или пак, колоритно, ова парче облека ќе ви помогне да се чувствувате топло, додека истовремено сте и во чекор со модата. Со оглед на тоа што пончото може да се искомбинира со сечиј стил, тоа сè почесто се забележува низ целиот свет. Па, ако ви е потребна инспирација како да го комбинирате ова удобно и топло есенско парче облека, погледнете ги следниве примери…

Погледнете повеќе модели на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар