Модели на здолништа што ќе доминираат оваа сезона

Модели на здолништа што ќе доминираат оваа сезона

Есента ви носи можност да го носите вашето омилено парче облека на многу различни начини. Изберете здолниште што одговара на вашиот стил на облекување и што лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blair Eadie / Atlantic-Pacific (@blaireadiebee) on

Најпопуларни се здолништата со миди должина, а освен популарното плисирано здолниште, се носат и различни модели, бои и дезени, во зависност од стилот на облекување и од тоа што сакате да го постигнете со стајлингот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moda Operandi (@modaoperandi) on

Покрај црното миди здолниште, често ќе гледате раскроени здолништа во зелена и беж боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝐀𝐍𝐆𝐄𝐋𝐈𝐊𝐀 (@heymissangel) on

Во фокусот се и моделите со висок струк, а можете да ги комбинирате со сако, со тексасна јакна, како и со широки и тесни блузи или џемпери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariane (@ariacous) on

Оваа сезона не може да помине без цветниот принт, а кошулата фустан ќе ја замените со миди здолништа со закопчување по должината. Овој модел на здолниште најдобро се комбинира со класични блузи и ролки, како и со различни модели на блејзери, во зависност од пригодата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maggie Tate (@blushandblooms) on

Погледнете го овој тренд што ќе ги натера жените да се одлучат за промена.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар