Модели на фармерки што ќе бидат популарни во текот на 2020 година

Модели на фармерки што ќе бидат популарни во текот на 2020 година

Колку и да се менуваат модата со текот на годините, фармерките остануваат. Многумина не можат да ја замислат својата гардероба без фармерки бидејќи можете да ги комбинирате како сакате. Со нив можете да изгледате и гламурозно и спортски, во зависност од тоа дали сакате удобност или естетика.

Модели на фармерки што ќе бидат популарни во текот на 2020 година

Секоја нова сезона носи нови трендови, но и оваа пролет најпопуларни ќе бидат фармерките со висок струк, а во продолжение погледнете ги останатите трендови.

1. Класични тесни фармерки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Овој модел е во тренд веќе неколку години, а причината за тоа е веројатно едноставната комбинација на овие фармерки со широки џемпери, со убаво скроени сакоа и со широки блузи.

2. Фармерки со палацо крој

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Asaf Liberfroind (@thestreetvibe) on

Фармерките со висок струк и ногавици со А-крој ќе бидат моден хит оваа сезона. Овој модел изгледа елегантно и женствено и можете да го комбинирате со кратки блузи и со чевли со високи потпетици. Овој модел на фармерки ги истакнува позитивните страни на градбата на вашето тело, особено струкот. Меѓутоа, ако изберете погрешен модел, фармерките може да изгледаат како да ви се преголеми.

3. Фармерки со врзување на струкот

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sézane 🌈 (@sezane) on

Фармерките со врзувањето на струкот, но и на ногавиците ќе бидат модел што секоја девојка ќе посака да го има оваа пролет. Многу брендови веќе имаат различни модели: меки фармерки, фармерки со опуштен крој, фармерки што се врзуваат околу стрuкот и околу глуждовите итн.

Погледнете кој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар