Лутина, себичност и безброј тајни: Знаци кои откриваат несреќно омажена жена

Лутина, себичност и безброј тајни: Знаци кои откриваат несреќно омажена жена

Скоро секоја жена, порано или подоцна, сака да стапи во брак. Без разлика дали сте омажени или не, сигурно веќе знаете дека бракот не значи и сигурна среќа. Секако, постојат среќни бракови, но постојат и многу несреќно омажени жени. Некои од нив го кажуваат тоа јавно, но некои баш и не се подготвени да го признаат тоа на својот партнер, а понекогаш ниту на самите себе. Сепак, постојат одредени знаци кои укажуваат на тоа дека жената е незадоволна во бракот, а еве кои се тие.

1-lutina-sebichnost-i-bezbroj-tajni-znaci-koi-ja-otkrivaat-nesrekjno-omazhenata-zhena-www.kafepazua.mk_

1. Помалку зборува

Кога жената ќе ја намали комуникацијата со сопругот или ќе ја сведе на минимум, тоа дефинитивно е знак дека нешто ја мачи.

2. Брзо пламнува

Несреќните жени се секогаш на работ на своите нерви, па лесно избувнуваат дури и поради најмалите ситници.

3. Постојано е уморна

Едно истражување открило дека жените во несреќни бракови имаат пониско ниво на хормонот кортизол, што како резултат, помеѓу останатото, предизвикува и хроничен замор.

4. Одбива секс

Жената која е несреќна во својот брак, често ќе ги избегнува допирите од страна на сопругот, особено оние меѓу чаршафите.

2-lutina-sebichnost-i-bezbroj-tajni-znaci-koi-ja-otkrivaat-nesrekjno-omazhenata-zhena-www.kafepazua.mk_

5. Има свои тајни

Во бракот нема место за тајни, но штом тие ќе се појават, тоа значи дека некој е незадоволен.

6. Ја губи довербата

Бракот се темели на меѓусебна доверба, а недостатокот на истата може да значи дека врската почнала да се распаѓа.

7. Не обрнува внимание

Кога жената ќе го изгуби интересот за својот сопруг, тогаш не може ни да биде среќна со него.

8. Има нови интереси

Ако жената постојано бара нови причини за да биде што е можно подалеку од својот сопруг, од хоби до излегување со пријателките, тогаш во тој брак нешто не е во ред.

3-lutina-sebichnost-i-bezbroj-tajni-znaci-koi-ja-otkrivaat-nesrekjno-omazhenata-zhena-www.kafepazua.mk_

9. Размислува само за себе

Жените кои се несреќни во бракот често знаат да станат себични. Личните интереси им стануваат поважни, а за желбите и потребите на партнерот воопшто не им е грижа.

10. Го менуваат изгледот

Ненадејната промена на бојата на коса, фризурата или начинот на облекување може да бидат знак дека жената е несреќна во својот брак и дека е подготвена да сврти нова страница во својот живот.

Пред да го кажете судбоносното „да“, погледнете кои причини се погрешни за стапување во брак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар