Летото пристигна со „жешката“ моделка Дуцен Круз

Прекрасната холандска супермоделка Дуцен Круз, која е една од Ангелите на „Victoria’s Secret“ прави да почувствуваме дека летото е конечно на прагот. 27-годишнта мајка на едногодишен син, заблеска со својот сексапил и маркантен бронзено исончан тен во јунското издание на кинескиот Vogue, во прекрасните костими за капење од Долче и Габана, Прада, Ботега Венета и Џејсон Ву. Фотографиите ги направи светски познатиот фотограф Solve Sundsbo.Летото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузЛетото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузСпоред  списанието „Форбс“, Дуцен е меѓу петнаесетте топ-модели со најголема заработка во модниот бизнис. Веруваме дека ќе се сложите дека оваа сексапилна девојка и го заслужува тоа!?Летото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузЛетото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузЛетото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузЛетото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузЛетото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузЛетото пристигна со жешката моделка Дуцен КрузЛетото пристигна со жешката моделка Дуцен Круз


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Ана Reply

    одбројувам до следната статија која ќе биде за тоа како ги тужеле тие што стојат зад сликиве, во врска со тенов на манекенкава… И се сложувам! Сите ја знаеме оваа манекенка каков тен има, зашто не најмиле жена која е створена таква од природата? Претераа значи, смешни се… мада добро, се дур има овци за стрижење…

  2. Anna Reply

    Mozebi pricinata e sto Doutzen ima soprug i detence so temna boja…Sakala samata manekenka da proba kako izgleda so vakov ten 🙂

  3. deni Reply

    kaj i e nogata na poslednara slika ?! 😀

Остави коментар