Кои бои ќе бидат хит оваа пролет?

Изгледа дека некои нијанси ги гледаме секоја сезона на модните писти, но боите што ќе бидат тренд оваа пролет за навистина многубројни. Изгледа како дизајнерите да ја црпат нивната инспирација од боите на виножитото. Модната индустрија се движи во нова насока каде што храброста и светлите бои се доминантни. Па без разлика каков е вашиот стил, сигурно ќе пронајдете боја и за вас.

1. Жив корал

Кои бои ќе бидат хит оваа пролет?

Очекувајте ја оваа боја на сите модни писти. Нијансата е светла, свежа и сигурно ќе ве потсети на океанот, што воопшто не е лошо.

2. Жолта

Кои бои ќе бидат хит оваа пролет?

Длабоката жолта боја, речиси како жолчка, ги осветли пролетните колекции на многу познати брендови. Жолтата со сите нејзини нијанси ќе биде вистински хит оваа сезона, но оваа нијанса е можеби најдобрата.

3. Нежна виолетова

Кои бои ќе бидат хит оваа пролет?

Минатото лето вистински хит беше виолетовата боја, а повторно се враќа и оваа сезона.

4. Нежна розова

Кои бои ќе бидат хит оваа пролет?

Нежната розова боја, слична на балетанките на балерините, им даде свежина на модните писти. Многу познати брендови умешно ја искористија во нивните креации.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар