Како перфектно да ја исчистите микобрановата печка со помош на лимон?

Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите? Тогаш одговорот лежи во чудесниот лимон. Сè што ви треба е половина лимон и 300 милилитри вода, а постапката е многу едноставна.

(0) kako perfektno da ja ischistite mikobranovata pechka so pomosh na limon - www.kafepauza.mk

1. Во еден сад ставете ја водата и исцедете половина лимон. Убаво измешајте ги.

2. Потоа садот ставете го во микробрановата печка и пуштете ја на најсилно.

3. Наместете да се врти 5-10 минути.

Откако ќе пројде времето, ќе забележите дека благодарение на пареата, мрснотијата од ѕидовите на микробрановата е стопена. Потоа, земете памучна крпа и целосно пребришете ја внатрешноста на микробрановата печка.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Don4e Reply

    Испробано!!! одлично се чисти со лимон, можете и цел да исцедите

Остави коментар