Нежно капење на бебиња близначиња

Нежно капење на бебиња близначиња

Соња Рошел е мајка на четири деца, а по занимање е бабица. Благодарение на нејзиното искуство со бебиња, таа развила нов метод на капење, за бебиња кои се стари до 2 месеца.

Нежно капење на бебиња близначиња

Оваа метода трае 10-15 минути, во склоп со релаксирачка музика, вода од славина и масажа која имитира движења, слични на оние додека бебето било во матката. Погледнете колку изгледа нежно капењето на овие две мили близначиња. 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Моника Reply

    Srcinja kakvi se!!!!!

Остави коментар