Како да ги зголемите усните на природен начин?

Како да ги зголемите усните на природен начин?

Многу девојки посакуваат да имаат полни усни, но не сакаат да подлегнат на естетската хирургија. За среќа, нема потреба од пластична операција, бидејќи усните можете визуелно да ги зголемите и на природен начин!

(1) kako-da-gi-zgolemite-usnite-na-priroden-nachin

За да го постигнете овој ефект, потребни ви се само две состојки: цимет и малку вазелин.

2) kako-da-gi-zgolemite-usnite-na-priroden-nachin

Ставете ги состојките во сад и мешајте сè додека не добиете густа смеса. Кога добро ќе се соедини, нанесете ја на усните, протријте и оставете да отстои некое време.

На крај, измијте се и вашите усни ќе изгледаат поголеми!

Прочитајте нешто повеќе и за овие бјути трикови што настанале пред неколку векови, а ги практикуваме и денес.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар