Кој е најубавиот остров во светот?

Кој е најубавиот остров во светот?

Познатото списание „Condé Nast Traveler“, го избрало најдобриот остров во светот. Тоа е островот Саиргао кој се наоѓа на Филипините. На овој остров можете да пронајдете раскошни шуми, величествени пештери и идеални места за нуркање.

(1) кој-е-најубавиот-остров-во-светот

И покрај убавините на овој остров, сепак тој не е преплавен со туристи, бидејќи е многу тешко да се стигне до него. На далечниот остров кој има 10.000 жители, може да се стигне само со брод или со мал авион. Но, откако ќе ги погледнете фотографиите од него, ќе сфатите зошто тој се смета за најубавиот остров во светот!

Ако овој остров ви изгледа премногу далеку, не грижете се. Можеби некој од овие прекрасни острови во Европа би биле многу подобар избор за вашето овогодишно летување…

Миконос, Грција

(8) кој-е-најубавиот-остров-во-светот

Крит, Грција

(9) кој-е-најубавиот-остров-во-светот

Парос, Грција

(11) кој-е-најубавиот-остров-во-светот

Ишија, Италија

(10) кој-е-најубавиот-остров-во-светот

Ибица, Шпанија

(7) кој-е-најубавиот-остров-во-светот

Погледнете ги и овие 20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар