Фустани од балони

Автор: Горана Коневска

Во денешно време инвентивноста значително расте сѐ повеќе и повеќе, а во модата се внесува сѐ поголема креативност и индивидуалност. Се настојува да се остави сопствен печат и еден вид уникатност, со што ќе се покаже предност пред другите и ќе се остави трага.Фустани од балониЕве како некои креатори направија обиди за диференцијација од конкуренцијата, користејќи ништо друго, освен разнобојни балони во нивните креации.Фустани од балониФустани од балониФустани од балониФустани од балониФустани од балониФустани од балониФустани од балониФустани од балониФустани од балониФустани од балони


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар