Фантастична песочна уметност

Фантастична песочна уметност

Со гребло и малку имагинација, Андрес Амадор од Сан Франциско создава перфектни уметнички дела на песочни плажи. На еден пејзаж работи со часови, а можност да ужива во истиот има само неколку мигови, пред да надојде плимата и да го избрише. Во тие малку минути, единствено што успева е да ја фотографира сопствената уметност.Фантастична песочна уметностАндрес точно знае кога да ја очекува плимата. Тој изборот на локацијата го прави преку „Google Earth“ и трпеливо ја чека полната месечина, според која проценува колку време има на располагање, за да ја наслика својата најсвежа идеја.Фантастична песочна уметностФантастична песочна уметност41-годишниот Андрес по професија е еколог, а цртежите во песок се негова пасија од 2004 година. Тој неколку пати досега дизајнирал и интересни понуди за брак, за заљубените двојки кои уживаат во морето и песочните плажи. Во процесот на изработка на фантастичните уметнички дела, често му се приклучуваат и доброволци.Фантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметностФантастична песочна уметност


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар