Домашно подготвени протеински плочки за добра форма и одлично здравје

Домашно подготвени протеински плочки за добра форма и одлично здравје

Протеинските плочки се одличен избор за здрава ужина и одлично решение за сите оние моменти во денот кога сте надвор од домот, а чувствувате малку глад

Потребни состојки:

  • 100 грама овесни снегулки
  • 50 грама овесни трици
  • 1 супена лажица путер
  • 5 ситно исечкани урми
  • 50 милилитри млеко

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во една чинија и добро измешајте. Смесата рамномерно распределете ја на тава, која претходно била обложена со хартија за готвење. Печете на 180 степени околу 8 минути. Исечете ги плочките на посакуваната должина додека уште се топли, а потоа оставете ги да се оладат.

Прочитајте и како овие 10 супермодели остануваат во форма без изгладнување.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар