Љубовен пар патува низ светот и прави неверојатни фотографии од недопрена природа

Покрај тоа што се пример за неверојатен пар, Викторија Јор и Тиџеј Драјсдејл го редефинираат традиционалниот начин на патување и фотографирање што секојдневно го гледаме на социјалните мрежи. Со нивната бескрајна страст за истражување и размислување надвор од кутијата, тие создаваат неверојатни и незаборавни фотографии. Викторија и Тиџеј талкаат низ светот, трагајќи по најневеројатните места и недопрените локации ширум светот со цел да создадат бајковити приказни овековечени во надреални фотографии. Погледнете.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар