Девет знаци кои покажуваат дека се состанувате со губитник

Девет знаци кои покажуваат дека се состанувате со губитник

Губитникот не е негативец, туку ментален склоп и психолошки профил на човек.

Девет знаци кои покажуваат дека се состанувате со губитник

Еве како да сфатите дали сте во врска со губитник.

1. Штеди на сè, особено на вас

Може да заработува многу малку или не толку лошо, но во секој случај, ќе останете без вечери во ресторани, цвеќиња без причина и подароци за 8-ми Март. Тој живее во мрачен, изнајмен стан: затоа што е глупаво да им се остават свежо обоени sидови на следните станари. Дури и прошетките на пороен дожд се пријатни – затоа што нема причина да троши пари за „арогантните“ таксисти.

2. Тој ја следи вашата потрошувачка

Тој нема свои пари и се ужаснува секогаш кога ќе забележи дека носите нов фустан – каква штета!

3. Сите се виновни, тој никогаш не е

Губитниците длабоко во себе сфаќаат какви се. Но, тие одбиваат да си признаат дека се „лузери“. Стравуваат дека сите други ќе го забележат тоа: затоа се кријат зад изговорите дека лошите луѓе ги измамиле или погрешно ги разбрале.

4. Сите му должат

Тој секогаш вели дека заслужува повеќе. Но, не прави ништо за да го промени својот живот: тој има нула амбиции.

5. Тој знае најдобро како функционира животот

Сите околу него се глупави и ништо не разбираат. Затоа што тој секогаш мора да биде во право.

6. Не сака патувања и скапи работи

Хотелите со поглед на море се непотребен трошок. Римските мурали може да се погледнат и на Интернет. Брендовите се за мажоретки. Така, храбрите губитници го кријат својот недостиг од финансиски средства и стравот од новото.

7. Постојано ја потенцира неговата важност и значајност

Губитниците се афирмираат себеси на штета на другите. Вие сте нивната најблиска мета. Затоа, тој првично ќе одбие да попушти. Тогаш ќе започне да бара недвосмислено исполнување на своите каприци. Следниот чекор е постојаниот обид да ве повреди и понижи. И сите негови поранешни партнерки се нужно „расипани“, „луди“ или „опседнати со себе“.

8. Успешните луѓе се злобни за него

Тој е сигурен (а ги уверува и другите во ова): сите богати и успешни мажи се крадци и криминалци, а сите богати, успешни жени се расипнички кои заработиле преку „кревет“.

9. Тој постојано се жали

Колегите не го разбираат, шефот не го цени, пријателите го исмеваат, родителите не го сфаќаат, продавачите го мамат, а таксистите го презираат. Во принцип, неговите монолози се бесконечна книга со поплаки.

Можеби сакате да дознаете и што да направите доколку започнете да се одљубувате од партнерот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар