Дереон - колекција пролет/лето 2012

Дереон – колекција пролет/лето 2012

Автор: Ели Радеска

Светски познатата модна куќа „House of Dereon“ оваа пролет изненадува со прекрасна колекција пролет/лето 2012, која е резултат од заедничкото работење на Бијонсе и нејзината мајка Тина Ноулс, кои со здружени сили ја доведуваат оваа колекција до совршенство.Дереон колекција Пролет/Лето 2012Фановите на модната куќа Дереон, оваа пролет можат да очекуваат најразлични модели за секоја пригода. Колекцијата изобилува со секакви парчиња облека, од женствени кратки здолништа за смело флертување до нежни фустани во светли бои. Целата колекција е инспирирана од жените ширум светот и љубовта кон модата и стилот.Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012За оваа колекција беше направено промотивно видео, каде моделите го носат гламурот по улиците промовирајќи ја колекцијата.

Погледнете го и интервјуто на Бијонсе за оваа колекција, како и претставувањето на новитетите од Дереон на модните писти.

Погледнете го и остатокот од модните парчиња од оваа колекција.
Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012Дереон колекција Пролет/Лето 2012


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар