Ден од животот на една манекенка

Позната е париската модна недела која се одржува секои шест месеци во срцето на Франција, во главниот град Париз. Таа е дел од четирите најпознати модни недели заедно со оние кои се одржуваат во Лондон, Милано и Њујорк. Париската модна недела е гламурозна за гостите и гледачите, но за многуте манекенки кои треба да ја презентираат облеката што ја носат најдобро што можат, модната недела е задоволство и стрес во исто време.Ден од животот на една манекенкаЗапознајте ја Џули Санер. Таа е 18 годишна девојка, родена во Швајцарија. Оваа манекенка ја застапува познатата модна агенција Elite Model. Погледнете како изгледа еден нејзин ден токму за време на модната недела во Париз.Ден од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенка

Ден од животот на една манекенка

Џули носи фустан на Elie Saab, колекција пролет/лето 2011

Ден од животот на една манекенкаДен од животот на една манекенка


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар