Кафе Јамајка (Jamaica Coffee)

Совршена кафе напивка после вашиот оброк – брзо се подготвува, има силен вкус „зачинет“ со малку алкохол и изгледа фантастично. Декорацијата ќе ви ја оставиме вам, а еве го рецептот…Кафе Јамајка (Jamaica Coffee)Потребно време за подготовка: 5 минути

Потребни состојки:

  • 20 мл црн рум
  • 20 мл ликер од кафе
  • 200 мл варено црно кафе
  • шлаг

Начин на подготовка: Сипете ги румот и ликерот од кафе во декоративна чаша за кафе, а потоа наполнете ја со штотуку сварено кафе. На крајот додадете шлаг и украсете ја со неколку зрна кафе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар