Познатите во South Park

South Park е американска анимирана ситком серија која сигурно барем еднаш случајно или намерно сте ја „начекале“ на некој телевизиски канал. Серијата е наменета за возрасна публика, затоа што изобилува со црн хумор, нереалност и сатира, кои се однесуваат на најразлични теми. Создадена е од Треј Паркет и Мет Стоун. Своето телевизиско деби серијата го имаше во 1997 година, кога постигна огромен успех и висока гледаност. Главните ликови во серијата се четирите деца Стен Марш, Кајл Брофловски, Ерик Картмен и Кени Меккромик, а во секоја епизода се раскажува некоја необична случка која им се случува на нив во градот Колорадо.Познатите во South Park

Оние кои редовно ги следат епизодите на South Park знаат дека продуцентите честопати внесуваат познати ликови од светската музичка и политичка сцена, со цел да исмеат некоја нивна лична карактериситка или да потенцираат нешто што тие направиле. Мајкл Џексон, Бритни Спирс и Барак Обама се само некои од „среќниците“ кои успеале да влезат во некоја епизода од оваа серија. Погледнете кои се другите познати личности кои имаа свое појавување во South Park:

Познатите во South Park

Мајкл Џексон

Познатите во South Park

Дедо Мраз и Исус

Познатите во South Park

Металика

Познатите во South Park

Слипнот

Познатите во South Park

Токио Хотел

Познатите во South Park

Садам Хусеин и сатаната

Познатите во South Park

Линкин Парк

Познатите во South Park

Барак Обама

Познатите во South Park

Radiohead

Познатите во South Park

Париз Хилтон

Познатите во South Park

Том Круз

Познатите во South Park

The Jonas Brothers

Познатите во South Park

Џорџ Лукас, Индијана Џонс и Стивен Спилберг

Познатите во South Park

Сестрите Кардашијан

Познатите во South Park

Дејвид Духовни

Познатите во South Park

Џокер

Познатите во South Park

Спајдермен

Познатите во South Park

Бетмен

Познатите во South Park

Бритни Спирс


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. Диме Reply

  Ја заборавивте Barbra Streisand 🙂

 2. Smiley Reply

  go zaboraile justin bieber

 3. Damjan Reply

  Го заборавиле Хитлер,кога славеа роденден на Сатаната

 4. наталија Reply

  да се разбереме,
  Џокер,
  Бетмен,
  Спајдермен,
  Слипнот
  Токио хотел
  и металика никогаш
  никогаш не биле дел од епизода од саут парк.

  тоа се цртежи напраени у саутпаркстудиос програмчето.

 5. Kristina Reply

  vo gradot SOUTH PARK zs KOLORADO e drzava ako ne pa, i Natalija e vo pravo

Остави коментар