Градски силуети

Оваа серија прекрасни фотографии е наречена „Луѓе и места“ (People and Places) и е создадена од Џаспер Џејмс. Фотографиите се направени во Кина и на нив се прикажани разни мажи и жени и одразот на нивната силуета над градот.Градски силуетиСликите се визуелно динамични, демонстрирајќи сооднос помеѓу индивидуата и големите облакодери. Градот се гледа низ силуетата на гледачот, одозгора, притоа прикажувајќи голем број човекови емоции. Тука се создава конекција помеѓу субјектот, метежот, турканиците и осаменоста на големиот град.Градски силуетиПреку оваа серија јасно се гледа талентираноста на Џаспер, прикажувајќи воодушевувачки фотографии со нова и свежа перспектива.Градски силуетиГрадски силуетиГрадски силуетиГрадски силуетиГрадски силуетиГрадски силуетиГрадски силуетиГрадски силуетиГрадски силуетиГрадски силуети


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. A.Westwick Reply

    Slikite se preubavi…. bravo!

Остави коментар