Дневна соба од автомобилски делови

Дневна соба од автомобилски делови

Андреј Сапирежински и Лукаш Сјодомок од студиото за дизајн LA во Полска направиле неверојатно уникатен мебел од автомобилски делови. Најновата колекција „Духот на 427“ се базира на браници, отвори за гориво, светла и кожа од Бентли и Ферари од 60-тите години. Од овие делови се направени софа, фотелја, масичка за кафе, работно биро и ламба. Секако, сиот мебел е рачно изработен од оригинални автомобилски делови, а инспирација за оваа колекција е AC Cobra 427.

Дневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски делови

Иако необична, оваа дневна соба е дизајнирана со вкус, без да изгуби од својата практичност. Мора да се признае дека ова е освежувачки пристап во внатрешното уредување.

Дневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски деловиДневна соба од автомобилски делови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. snezana veselinovska Reply

    mnogu neobicno a sepak ubavo

Остави коментар