Чоколадни и празнични даски (charcuterie chalets): Слатко задоволство кое сите ќе го обожаваат

Новиот празничен тренд на Инстаграм се овие чоколадни даски кои оваа година ќе го заменат типичното солено мезе. Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се, па подгответе ја вашата празнична даска!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Amanda | My First Farmhouse (@myfirst_farmhouse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @linnybowpeep

Moжеби ќе сакате да ја пробате и оваа сочна, мека и лесна торта што ќе стои повеќе од еден ден само ако имате челична волја.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар