Бојата на лаванда е хит нијанса за ова лето

Бојата на лаванда е хит нијанса за ова лето

Иако некои нијанси се синоним за одредени сезони, нема строги правила. Ова лето, сè е во знакот на сините тонови, а бојата на лаванда, поточно пастелно виолетовата е една од омилените. Оваа боја е интересна за комбинирање и може да создадете секојдневен, но и деловен изглед.

Бојата на лаванда е хит нијанса за ова лето

Како да ја комбинирате бојата на лаванда?

Нијансите кои совршено ја надополнуваат бојата на лаванда се пастелно розовата, сината, бојата на коњак и портокаловата. Ако сакате да играте на сигурно, изберете неутрални тонови како бела, црна или сива боја. Бојата на лаванда можете да ја додадете во вашата гардероба и преку модните додатоци. Во продолжение погледнете ги фотографиите што ќе ве инспирираат како да ја комбинирате оваа боја.

Бојата на лаванда е хит нијанса за ова лето

Бојата на лаванда е хит нијанса за ова лето

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexandra Pereira (@alexandrapereira) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R O C K Y B A R N E S (@rocky_barnes) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne-So (@larmoiredesoso) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Receveur (@carolinereceveur) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne) on

Погледнете како ова лето да ги носите точките кои се задолжителен тренд.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар