9 типа долна облека што секоја жена треба да ја има

9 типа долна облека што секоја жена треба да ја има

Без соодветна долна облека, нема добро да ви прилега ниту една стилска комбинација, па затоа е добро да знаете какви парчиња долна облека треба да има секоја жена за да биде привлечна во секоја пригода.

9 типа долна облека која секоја жена треба да ја има

1. Градник со корпи

Основното парче што веројатно секоја жена веќе го има во фиоката за долна облека е градник од полиестер или памучни корпи. Тоа е градник што ја сака секоја маица затоа што не оцртува и покрива сè што треба. Во зависност од потребите, има градник со и без „push-up“ корпи, а добро е да го имате овој градник во црна и беж боја.

2. Градник од чипка

При изборот на градник, треба да му се даде предност на комфорот пред естетиката, но секоја жена има потреба од најмалку еден градник со чипка или сатен. Ваквите модели не се нужно непријатни, тие служат како „тајно оружје“ затоа што жените се чувствуваат попривлечно и помоќно во нив. Облечете ги тогаш кога ви е потребна малку поголема самодоверба.

3. Градник без рамки

Малку помалку возбудливи се градниците без рамки затоа што често ни предизвикуваат главоболки, но штом ќе го пронајдете моделот кој ви одговара, ќе се ослободите од многу проблеми. Тој е идеална опција за повеќето кроеви на фустани, без разлика дали сакате да го потенцирате деколтето или да го сокриете. Поголема поддршка на градите овозможуваат оние градници кои имаат поширок ластик во задниот дел и најмалку три токи.

4. Класични памучни гаќички

Тие ја задоволуваат основната улога и се удобна бариера помеѓу интимните делови и облеката. Памукот никогаш нема да создаде иритација и црвенило и е лесен за одржување бидејќи може да се пере на секоја температура. Повеќето женски фиоки треба да се состојат од вакви гаќички во неколку основни бои.

5. Танга-гаќички

Гаќичките кои подеднакво ги сакаат и жените и мажите се тангите. Сите сакаат да ги видат, а кога жените ги избираат од практични причини, главно за да го избегнат ефектот на двоен задник. Тие се чест избор зад под фустанот или панталоните и има многу голем избор – од сатен и чипка до памук.

6. Гаќички со невидлив раб

Заедно со тангите ова е најчестата форма на гаќи наменети за носење под тесна облека или облека изработена од потенки материјали, поради невидливиот раб, а овие гаќи не се видливи надворешно. Тие главно се изработени од удобен микрофибер, и треба да бидат во боја на вашата кожа бидејќи е добро да имате долна облека за сите бои на панталони, фустани и здолништа.

7. Маичка со тенки рамки

Маичките со тенки рамки ги претпочитаат повеќето жени затоа што тие го прегрнуваат телото во ладни денови, а се невидливи дури и под тенки кошули. Маичките од памук се идеални за секој ден, додека оние изработени од полиестер во беж или црна боја може да се носат под проѕирни кошули или блузи.

8. „Боди“

Ова е парче долна облека што жените или го сакаат или не го сакаат. Тоа одамна ја надмина својата улога како долна облека и стана парче што гордо се покажува. За дневни прилики, има „бодиња“ од обоен памук што можете да ги облечете самостојно или под џемперот, а „бодињата“ од чипка или сатен се за вечерни прилики и добра идеја е да ги облечете под вашата јакна.

9. Тесна маица

Овој крој е особено добар за вас за време на сезоната на џемпери. Маиците со рамки или со кратки ракави ќе ве прегрнат и ве заштитат од материјалите што ја иритираат кожата, а ќе се заштитите и од пречесто капење бидејќи целата пот останува на нив.

Можеби сакате да дознаете и како да станете поженствени?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар