20 корисници на Редит ги споделуваат најсрамните работи што ги пребарувале на Гугл

Ако некогаш сте провериле како правилно да напишете збор користејќи пребарување на Гугл, не сте единствени. Нема причина да се чувствувате засрамено поради тоа бидејќи постојат луѓе што имаат многу чудни работи скриени во својата историја на пребарување. На Редит можете да дознаете кои се најсрамните работи што луѓето ги пребаруваат на Интернет, а во продолжение можете да ги прочитате 20-те најнеобични пребарувања.

20 корисници на Редит ги споделуваат најсрамните работи што ги пребарувале на Гугл

„Дали лубеницата е краставица? Се чувствував како идиот веднаш што пребарав. Но, како и да е, одговорот е да.“

„Мојата пријателка неодамна ме праша за моите поштенски информации за да може да ми испрати подарок за Божиќ. Бев премногу засрамена за да прашам за какви информации станува збор, па пребарав на Гугл. Имам речиси 25 години и ова не е еден од моментите на коишто сум горда.“

„Пребарував дали Ријана и Шакира се една иста личност.“

„Јас сум доктор, а мојата историја на пребарување на Гугл содржи симптоми и дијагнози. Да, понекогаш ги пребарувам и вашите симптоми.“

„Колку често треба да пребарувам нормални зборови за да бидам сигурен дека сум ги напишал правилно?“

„Скршив заб и пребарував дали може повторно да порасне.“

„Никогаш не го научив името на мојот психијатар. Го слушнав повеќе пати и одев на прегледи еднаш неделно цели 6 месеци. На крајот стигнав до моментот кога прашањето „како се вика“ едноставно ќе биде премногу чудно и премногу доцна за тоа. Така, морав да пребарам на Гугл за да дознаам.“

„Како да се ослободиме од здодевни бебиња, но на крајот заборавив да додадам Симс 4.“

„Како се варат јајца… а имам фарма со пилиња.“

„Зборови на мојот јазик што треба да ги преведам од англиски затоа што се сеќавам на англиската верзија на зборот, но не и на онаа од мојот мајчин јазик.“

„Како да користите крпа за капење. Целиот мој живот, јас се капев со сапун. Потоа, видов смешни видеа за луѓето што не користат крпи за капење, па почнав да експериментирам со користење таква крпа. Размислувајќи дека можеби го правев тоа погрешно, пробав да побарам упатства, но не најдов ништо доволно привлечно.“

„Ја користам мапата на Гугл секој ден за адресата на моето работно место.“

„Барби кукли. Имам 19 години и сè уште сум многу фасцинирана од нив.“

„Дан дан дан дан дан дан текст и ме однесе до песна што ја барав – Two weeks од Grizzly Bear.“

„Колку унци има во една чаша. Со години сум професионален готвач и секогаш ги заборавам основните работи.“

„Ги разгледувам моите симптоми секогаш кога се чувствувам необично и доаѓам до заклучок дека цело време умирам. Дали треба да престанам да бидам сајбер-хипохондрик, но што ако навистина умрам овој пат?“

„Денес истрчав 1,5 километар и потоа проверив колку може да истрча просечниот човек. Открив дека сум 50 % побавен од очекуваното за 50-годишник што е во форма. Јас имам 34 години.“

„Како да се истуширам, како да уринирам и други редовни човечки работи. Не сум вонземјанин, само сакам да се уверам дека правилно ме научиле додека сум бил дете.“

„Пребарував што е најчудното нешто во бањата на мојата девојка, а одговорот беше „стапица за коса“, така што таа не мора да го чисти одводот од тушот.“

„Мојот колега виде кога пребарував нешто што автоматски се комплетира во „Зошто мојот измет мириса толку лошо?“ и сè уште ми се смеат на работа, иако тоа се случи пред 6 месеци.“

Прочитајте ги и овие 20 смешни изјави што децата ги кажале гласно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар