6 особини кои силните и независни жени ги сакаат кај мажите

6 особини кои силните и независни жени ги сакаат кај мажите

Силните жени секогаш на прво место ги ставаат своите вредности и квалитети, па во склоп со своите вештини очекуваат одредени квалитети и од својот партнер. Кога конечно ќе пуштат маж во својот живот, тие очекуваат тој да има одредени квалитети, како би знаеле дека конечно нашле партнер кој во целост им одговара. Идеалниот маж треба да ги поседува следните квалитети…

6 особини кои силните и независни жени ги сакаат кај мажите

1. Пристојност

Таа е дама и покрај себе сака џентлмен, кој ќе ѝ го разубавува секој ден. Нежност, учтивост и пристојност е сѐ што бара од самиот почеток од својот маж.

2. Почитување

Тие секогаш бараат почит од својот партнер, бидејќи покрај тоа што се свесни дека го заслужуваат, знаат дека почитувањето е основа на секој здрав меѓучовечки однос.

3. Независност

Силните жени ги држат до себе своето време и личните потреби, а истото го очекуваат и од својот партнер. Тие сакаат силен и самостоен маж, кој во сѐ ќе им одговара и нема да се изгуби во сенката на својата жена, туку ќе ги цени своите потреби и ќе бара време само за себе.

4. Искреност

Жена која знае што сака од животот, знае и колку е важна вистината. Таа од својот партнер бара отворен и искрен однос и последно што сака е да има покрај себе маж кој нема храброст да се носи со вистината.

5. Добра смисла за хумор

Независните жени одлично знаат што значи стрес и тензија и затоа сакаат покрај себе човек кој знае како да ги насмее барем на кратко и така да успеат да заборават на сите грижи.

6. Склоност кон компромис

Таа е свесна дека сите сме различни на свој начин, но за да преживее врската, неопходно е двата партнери да покажат разбирање и компромис за да се најдат на средина и да уживаат во својата љубов.

Следно, прочитајте која е најголемата грешка што жените ја прават кога се чувствуваат запоставено во врската или бракот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар