5 одлични коктели со пиво за љубителите на овој освежителен пијалак

За овие коктели ќе ви бидат потребни само неколку секунди, а тие без сомнение ќе бидат главна тема на разговор помеѓу вашите пријатели. Најдобриот дел е што сигурно сите состојки веќе ги имате во вашиот фрижидер, па не мора воопшто да излегувате од вашиот доколку сакате да ги направите. Исто така, овие рецепти лесно можат да се дуплираат, ако сакате да направите поголема количина за вашите најблиски. Сериозно, кој вели дека пивото мора да биде здодевно?

Биргарита

(1) 5 одлични коктели со пиво за љубителите на овој освежителен пијалак

 • 1 шише пиво
 • 160 милилитри џус од лимета
 • 14 милилитри нектар од агаве или мед
 • 1 кора од лимета
 • За декорација: 1 парче лимета

Комбинирајте ги сите состојки заедно и уживајте!

Бирмоза

(2) 5 одлични коктели со пиво за љубителите на овој освежителен пијалак

 • 1 шише пиво
 • 60 милилитри џус од портокал
 • 120 милилитри шампањ
 • За декорација: 1 парче портокал

Комбинирајте ги сите состојки заедно и уживајте!

Ледено ирско кафе

(4) 5 одлични коктели со пиво за љубителите на овој освежителен пијалак

 • 60 милилитри свежо филтер кафе
 • 40 милилитри ирско виски
 • 1 лажица шеќер
 • 60 милилитри Гинис
 • 15 милилитри млеко

Комбинирајте ги сите состојки заедно и уживајте!

Лимоново колаче

(5) 5 одлични коктели со пиво за љубителите на овој освежителен пијалак

 • 1 лажица шеќер
 • 3 лимони, свежо исцедени
 • 1 шише пиво

Комбинирајте ги сите состојки заедно и уживајте!

Сангрија со пиво

(3) 5 одлични коктели со пиво за љубителите на овој освежителен пијалак

 • 15 грама малини
 • 15 грама зелена јаболка, исечкана
 • 15 грама портокали, исечкани
 • 60 милилитри вотка
 • 1 шише пиво

Комбинирајте ги сите состојки заедно и уживајте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар