Даниел Кајмакоски ја пее Зајди, зајди во „Еден на Еден“

Гостин на Жаре оваа сабота во 19.15 часот ќе му биде победникот на регионалниот „Х-Фактор“ и поранешен претставник на Македонија на Евровизија – Даниел Кајмакоски.

Даниел ќе открие многу интересни работи за неговото време во Х-Фактор, ќе каже работи што бил обврзан да не ги зборува тогаш, но ќе објасни и дека славата не е така едноставна како што изгледа. Меѓу другото Даниел ќе има неколку фантастични настапи во живо и ќе нѐ потсети зошто е еден од најперспективните пејачи на Балканот.

Многу убави причини да го гледаме најпопуларното домашно ток шоу „Еден на Еден“, оваа сабота во 19.15 часот на Телма. Погледнете ја најавата за епизодата:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар