5 кујнски трикови кои ќе ви го променат секојдневното искуство

Дали губите премногу време готвејќи? Можеби овие неколку трикови можат да го променат тоа.

5-kujnski-trikovi-koi-kje-vi-go-promenat-sekojdnevnoto-iskustvo-kafepauza.mk

Запомнете ги овие 5 трикови:
  1. Користете ги имињата од амбалажата на зачините за да ги залепите на тегличките во кои планирате да ги чувате.
  2. За да ја запалите плинската рингла без да се изгорите, позајмете го пламенот на една сува шпагета и така пренесете го до соодветната рингла.
  3. Направете евтин сад за складирање суви производи како шпагети, ориз и сл. Од само две пластични шишиња.
  4. За да ви се на дофат рецептите по кои готвите, закачете го листот или списанието на закачалка.
  5. За да не ви претекува она што го варите на рингла, врз тенџерето поставете дрвена лажица.

Погледнете го видеото за визуелни инструкции.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар