20 интересни дезени на култните патики „Старки“

20 интересни дезени на култните патики „Старки“

Легендарните патики „Chuck Taylor All Stars“ или познати и како „Converse All Stars“ се добро познатите обувки на „Конверс“ направени од платно и гума. Првиот модел од овие патики е направен во 1917 година, кога компанијата се обидувала да го освои пазарот за патики наменети за кошаркари. Познатиот кошаркар Чак Тејлор во третата декада од минатиот век го подобрил дизајнот на патиките и станал главен нивни промотор. Според последните анализи, досега се имаат продадено повеќе од 800 милиони „Старки“.

20 интересни дезени на култните патики „Старки“

До шеесеттите години на минатиот век се продавале само црна и бела варијанта од патиките, по што подоцна почнале да се произведуваат во сите бои и во многу шари и дезени. Ова се еден мал дел од најинтересните модели на овие култни патики.

20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“20 интересни дезени на култните патики „Старки“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар