10-минутни пилатес вежби за совршено тело

Како и пред секое лето, така и ова многу луѓе се определуваат да почнат да вежбаат, за малку да го зацврстат телото, пред да почнат да носат летна облека. Сепак неретко, преполниот распоред и финансиите знаат да бидат проблем за ова да биде лесно остварливо.

10 минутни пилатес вежби за совршено тело

Токму затоа, идеално решение се овие десет минутни вежби, кои можат да направат чудо за вашиот изглед, а ќе можете да ги правите и дома. Доколку речете дека и за ова немате време, тогаш сигурно проблемот лежи во нешто друго. Одвојте малку време, а резултатите ќе покажат дека се исплател трудот.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар