Зошто ова дрво дише?

Ова чудно дрво снимено во Британска Колумбија, Канада, сигурно за момент ќе ве остави збунети. На интересната снимка ќе видите дрво, кое длабоко зема и испушта здив, како да е некое огромно гневно чудовиште. 🙂

Сепак, причината за оваа неверојатна појава е силниот ветер, кој го ниша нестабилното дно. Во секој случај, глетката е навистина ретка и исклучително интересна.Зошто ова дрво дише?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар