Животни кои се побогати од тебе

Животни кои се побогати од тебе

Колку и да ви звучи смешно, овие животни се полни со пари. Во продолжение следи листа со 13 животни кои добиле огромно наследство.

Желката Силверстоун – 40.000 американски долари

Силверстоун има 50 години, а наследството му го има оставено неговата сопственичка Христина Фојл, сопственичка на книжарницата „Foyles“.

Животни кои се побогати од тебе

Минтер, Џус и Калум – 81.000 американски долари

Модниот дизајнер Александар Мекквин им ја остави оваа голема сума на своите три кучиња.

Животни кои се побогати од тебе

Баблс – 2 милиони американски долари

Мајкл Џексон му остави на Баблс 2 милиони американски долари во неговиот тестамент.

Животни кои се побогати од тебе

Кончита, Лусија и Април Мари – 3 милиони американски долари, куќа вредна 8 милиони американски долари и дијамантски аксесоари за кучиња

Гејл Поснер на своите три чивави во 2010 година им остави огромно богатство.

Животни кои се побогати од тебе

Флоси – 3 милиони американски долари

Флоси ги спаси Дру Баримор и Том Грин кога се запали нивата куќа. За награда ја доби куќата вредна 3 милиони долари.

Животни кои се побогати од тебе

Миленичињата на Бети Вајт – 5 милиони американски долари

Бети Вајт во својот тестамент има оставено голем дел од колачот на нејзините миленици.

Животни кои се побогати од тебе

Тамасо – 13 милиони американски долари

Тамасо бил мачор-скитник, пред да го пронајде Мариа Асунта, која му оставила огромно наследство.

Животни кои се побогати од тебе

Гигу – 20 милиони американски долари

Мајлс Блеквел направи огромно богатство како издавач на книги, а голем дел ѝ ги остави на неговата кокошка.

Животни кои се побогати од тебе

Блеки – 25 милиони американски долари

Сопственикот на Блеки ѝ ги остави сите пари, а на неговото семејство не му даде ни цент.

Животни кои се побогати од тебе

Кучињата на Опра – 30 милиони американски долари

Опра изјави дека има одвоено 30 милиони американски долари за нејзините кучиња да продолжат да живеат убав живот по нејзината смрт.

Животни кои се побогати од тебе

Калу – 80 милиони американски долари

Сопственичката на Калу, аристократката Партиција Онил, додека нејзиниот маж бил на пат, го сменила тестаментот оставајќи му сè на мајмунот. Набрзо потоа двојката се развела.

Животни кои се побогати од тебе

Тоби Рајмс – 92 милиони американски долари

Богатството на Тоби датира уште од 1931 година, кога еден негов член од семејството добил 20 милиони американски долари во наследство од агентот за недвижнини Ела Вандел.

Животни кои се побогати од тебе

Гунтер IV – 373 милиони американски долари

Ова куче ги има наследено парите од неговиот татко, кој пак ги наследил од неговата сопственичка, германската грофица Карлота Либенстеин. Гунтер поседува и палата која е купена од Мадона, а вреди 3 милиони американски долари.

Животни кои се побогати од тебе

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Viksa Reply

    abe budala rabota ..

Остави коментар