Најслатката таеквондо борба во светот

Оваа снимка ни доаѓа од Кина, а на неа се прикажани две девојчиња кои од мали нозе почнуваат да ја изучуваат вештината таеквондо. Погледнете ја нивната слатка борба во рингот. Вистински позитив на денот.Најслатката таеквондо борба во светотБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар