Живи статуи лебдат во воздух

Живи статуи лебдат во воздух

Ако сте патувале низ некој од големите градови, сигурно сте забележале многу изведувачи на забавни точки кои имаат за цел да ги анимираат минувачите очекувајќи ја нивната милостина. Некои од нив навистина се трудат, но други трошат по неколку часови да се облечат и нашминкаат, за потоа да се закотват во една точка и да не прават ништо друго освен да останат здрвени во мирување.Живи статуи лебдат во воздух Живи статуи лебдат во воздух Поделени се мислењата на луѓето околу живите златни или бронзени статуи. На некои им се забавни, на други им се морничави, но не може да не се запрашате како некои живи статуи лебдат во воздухот и притоа изгледаат опуштено, како воопшто да не ги напрегаат мускулите. Како ли го прават ова?Живи статуи лебдат во воздухЖиви статуи лебдат во воздухПогледнете ја неверојатната лебдечка изведба на американското шоу за таленти America’s Got Talent.

Ако сè уште не ја сфативте финтата, еве ја тајната на лебдењето во воздух која индиските јоги ја практикувале со векови.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар