Девојки на „Нулта гравитација“ – прекрасна фотосесија

Кога ќе се спојат убави модели и добар фотограф обично има одлични резултати, а кога фотографот има уште и неверојатна имагинација, тогаш го добивате токму ова. Зад овие фотографии стои Николај Тикомиров, којшто живее и работи во Москва, а на нив се прикажани девојки кои лебдат во воздухот додека сè околку нив стои сосема мирно. Интересните пози на нивните тела, како и необичната и по малку бајковита средина ги прават овие фотографии навистина посебни. Проектот е наречен „Нулта гравитација“ а подолу можете да погледнете некои од фотографиите.Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија Девојки на нулта гравитација - прекрасна фотосесија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар