Запознајте го Њујорк преку видео водич

Прекрасниот Њујорк е град кој вреди да се посети барем еднаш во животот. Големото Јаболко е центарот кој се смета за глобален водич во културата, модата, економијата и забавата. Град кој ќе го засакате веднаш штом ќе стапнете во него.Запознајте го Њујорк преку видео водичИако со една посета на градот не можете да ги видите сите негови убавини, убаво е претходно да ги запознаете сите места кои вредат да се посетат. Ова е куса верзија од еден видео водич преку кој ќе дознаете нешто повеќе за знаменитостите на градот. Доколку ви се допадне овој кус извадок, можете да го погледнете и целосниот едночасовен водич.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар