Запознајте го најзгодниот ветеринар на светот: Сите сакаат да одат кај него!

Запознајте го најзгодниот ветеринар на светот: Сите сакаат да одат кај него!

Запознајте го Еван Ентин, ветеринар со потекло од Канзас кој отсекогаш ги сакал животните, особено егзотичните животни, како и рептилите и бубачките. Нема сомнеж дека има големо срце штом им посветува толку грижа и внимание на припадниците на животинскиот свет. Со право го носи епитетот најзгоден ветеринар на светот којшто магазинот Пипл му го доделува неколку години по ред. Погледнете го и ќе видите дека го оправдува ова признание.

Студирал на Универзитетот во Колорадо и патувал низ светот учејќи за специфичните екосистеми и фауната. Работи во ветеринарна клиника во Калифорнија и ги негува сите видови животни, од питоми и потенцијално опасни до традиционални домашни миленици. Кога не работи во ветеринарната станица патува низ светот извршувајќи ветеринарни работи и ја истражува дивината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Antin 🐊🐣🐒🐱🐺🐢🐖🐍🐅🐿🐇 (@dr.evanantin) on

Неодамна почнал сопствена емисија „Еван подивува“ (Evan goes wild) којашто се емитува на Анимал Планет. Иако е сосредоточен на егзотичните животни, Еван сака мачки и кучиња и соработува со Удобна Зона за да им помогне на семејствата да имаат среќни мачки, здрави и без стрес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Antin 🐊🐣🐒🐱🐺🐢🐖🐍🐅🐿🐇 (@dr.evanantin) on

На неговиот Инстаграм профил можат да се пронајдат симпатични фотографии од мајмуни, малечки пајаци и диви мачки, како и видеа во кои ветеринарот храни африкански слонови и игра со необични животни на Шри Ланка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Antin 🐊🐣🐒🐱🐺🐢🐖🐍🐅🐿🐇 (@dr.evanantin) on

Неговиот профил се разликува од останатите бидејќи таму не само што ќе пронајдете фотографии од слатки животни туку и совети за нивна нега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Antin 🐊🐣🐒🐱🐺🐢🐖🐍🐅🐿🐇 (@dr.evanantin) on

Еван е во долгогодишна и среќна вска и наскоро ќе застане пред олтар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nathalie Basha (@thetravelmuse) on

Сите негови соништа се остварени – го работи тоа што го сака, има партнерка што му дава поддршка во работата и води своја емисија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Antin 🐊🐣🐒🐱🐺🐢🐖🐍🐅🐿🐇 (@dr.evanantin) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Antin 🐊🐣🐒🐱🐺🐢🐖🐍🐅🐿🐇 (@dr.evanantin) on

Запознајте го и овој маж од Швајцарија што се откажал од кариерата за да ги спаси дивите животни во Африка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар