Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

На прв поглед изгледа дека ова кученце носи далматински костим, но всушност тоа е неговото вистинско крзно. Му е само 7 месеци, но веќе е популарен на социјалните мрежи. Неговото уникатно крзно и слатко лице му донесе многу обожаватели на профилот на Инстаграм кои уживаат да го гледаат како си игра со омилените играчки. Освен ова, луѓето на улицата исто така му се восхитуваат и застануваат да се фотографираат со него.

Му бил посвоен за време на пандемијата од еден млад пар и бидејќи сите морало да седат дома, тие имале доволно време да уживаат во заедничките моменти и да го гледаат како расте.

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Запознајте го кучето Му: Јазовичар со тело на Далматинец

Прочитајте ја приказната за овој велосипедист кој пронашол бездомна мачка која решил да ја носи на патување низ светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар