Запознајте го Џуно, мачорот со најубавите фризури и најсериозниот израз на лицето

Хималајските мачки се познати по своето убаво крзно, а ни шестгодишниот мачор Џуно не е исклучок. Неодамна неговата сопственичка почнала да му ја стилизира „косата“, а фотографиите од неговите фризури се апсолутен хит на социјалните мрежи. Дополнително, неговите фацијални експресии се пресмешни. Џуно е еден навистина сериозен господин! Во продолжение, погледнете ги најзабавните фотографии од неговиот Инстаграм профил.

Запознајте го Џуно, мачорот со најубави фризури

Запознајте го Џуно, мачорот со најубави фризури

Запознајте го Џуно, мачорот со најубави фризури

Запознајте го Џуно, мачорот со најубави фризури

Запознајте го Џуно, мачорот со најубави фризури

Запознајте го Џуно, мачорот со најубави фризури

Запознајте го и Џорџ, мачорот што секогаш стои на две нозе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Книжевничка која би живеела во приказна на Харуки Мураками, во режија на Вес Андерсон, со саундтрак на The Smiths.

Поврзани содржини

Остави коментар