Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

Колку добро ги познавате знамињата на светот? Проверете го тоа со оваа загатка!

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Кина

2. Јапонија

3. Бразил

4. Германија

 • Решение:

  Јапонија

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Италија

2. Камбоџа

3. Шпанија

4. Германија

 • Решение:

  Германија

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Бразил

2. Јужна Африка

3. Шпанија

4. Северна Кореја

 • Решение:

  Јужна Африка

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Украина

2. Швајцарија

3. Барбадос

4. Австрија

 • Решение:

  Швајцарија

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Тринидад и Тобаго

2. Индонезија

3. Сирија

4. Јамајка

 • Решение:

  Тринидад и Тобаго

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Ирак

2. Иран

3. Авганистан

4. Индија

 • Решение:

  Иран

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Либија

2. Либерија

3. Јужна Кореја

4. САД

 • Решение:

  Либерија

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Перу

2. Непал

3. Боливија

4. Ел Салвадор

 • Решение:

  Боливија

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

 

1. Пакистан

2. Австралија

3. Велика Британија

4. Доминиканска република

 • Решение:

  Доминиканска република

Загатка: Погодете на која земја припаѓаат овие знамиња

1. Индија

2. Перу

3. Камбоџа

4. Израел

 • Решение:

  Камбоџа

Пробајте да ги пронајдете скриените предмети во овие 15 загатки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

 1. Анонимен Reply

  Камбодија? сериозни сте?

  • Маријана Гаврилова Reply

   Благодариме за забелешката.

Остави коментар