За оние со око соколово: Дали можете да ги пронајдете сите кругови за помалку од 45 секунди?

За оние со око соколово: Дали можете да ги пронајдете сите кругови за помалку од 45 секунди?

Оптичките илузии честопати го залажуваат мозокот и ги зачудуваат луѓето, па и оваа илузија ќе ве натера да ги активирате мозочните клетки. Вие треба да се обидете да ги пронајдете сите 16 кругови што се скриени во оваа илустрацијата со хоризонтални и вертикални линии што формираат квадрати. Во просек, на луѓето им се потребни околу 45 секунди за да ги забележат круговите.

За оние со око соколово: Дали можете да ги пронајдете сите кругови за помалку од 45 секунди?

Ако не можете да ги најдете круговите, фокусирајте се на вертикалните линии. Ако сè уште не можете да ги пронајдете, тогаш погледнете го решението.

  • Решение:

    За оние со око соколово: Дали можете да ги пронајдете сите кругови за помалку од 45 секунди?

Направете го овој тест што открива дали спаѓате во 1% од луѓето што имаат фотографско памтење.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар