Хороскоп: Како да дознаете дали партнерот планира да ви раскине?

Хороскоп: Како да дознаете дали партнерот планира да ви раскине?

Астролозите откриле како се однесува секој припадник на одреден хороскопски знак пред раскинување. Дознајте како би се однесувал партнерот кога би планирал да ја прекине врската со вас.

Хороскоп: Како да дознаете дали партнерот планира да ви раскине?

Овен

Тој се оддалечува од вас и престанува брзо да одговара на вашите пораки. Повеќе не ги планира викендите со вас.

Бик

Тој е нерасположен. Постојано се жали на сè што правите и се расправа со вас за секоја ситница.

Близнаци

Тој престанува да разговараат со вас, да ве бакнува, да ве гушка, да води љубов со вас.

Рак

Тој престанува да ги споделува со вас сите детали за тоа како му поминал денот. Почнува да ви дава одговори со еден збор и избегнува сериозни разговори.

Лав

Престанува да се грижи за вас. Не ви забележува за грешките. Повеќе не избувнува кога не правите нешто како што треба. Не се грижи доволно за да расправа со вас.

Девица

Тој почнува да ги истакнува вашите недостатоци и сака да се расправа со вас. Почнува да ви дава причини за да си заминете.

Вага

Престанува да ви кажува дека ве сака и да прави слатки мали нешта за вас. Престанува да се вложува во врската.

Скорпија

Тој поминува многу време плачејќи за врската и постојано ја преиспитува.

Стрелец

Тој почнува да ја споредува вашата врска со секоја друга врска, со пријателите, со бившите, со странците.

Јарец

Тој почнува отворено да ви кажува дека не знае уште колку ќе трае вашата врска.

Водолија

Тој се повлекува емотивно и престанува да се „отвора“ пред вас. Повторно ги поставува своите лични граници.

Риби

Престанува да зборува за својата иднина со вас и да „крои“ далекусежни планови.

Можеби сакате да прочитате и што предизвикува депресија кај секој хороскопски знак?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар