Фотографии од Вудсток 1969 – најдобриот фестивал на сите времиња

Облачно време, над половина милион посетители, 32 музички групи и изведувачи е дел од атмосферата која го одбележа историскиот фестивал „Вудсток 1969“. Одржан е од 15 до 18 август, како „Претставување на водолијата: 3 дена мир и музика“, во Вајт Лејк, Њујорк, на фармата Макс Јасгар, на површина од 240 хектари. Меѓу најголемите музички имиња на првиот Вудсток се: Џенис Џоплин, Сантана, Џо Кокер, Џими Хендрикс… Погледнете неколку фотографии кои ќе ви ја доловат атмосферата на тридневниот фестивал на сите времиња:Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаФотографии од Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаФотографии од Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаФотографии од Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар