Ви недостасува простор во домот?

Ви недостасува простор во домот?

Преносната барака „Tetra Shed“ е дизајнирана од страна на Дејвид Аџаса-Адаканал и може да се користи како домашна канцеларија, остава, куќичка за деца, уметничко студио, работилница, па дури и како гостинска спална.Ви недостасува простор во домот?Интересно кај овој дизајн е тоа што дозволува склопување на повеќе бараки во една, со што можат да се формираат многу поголеми простории. Стандардната барака има големина од 10 квадратни метри.Ви недостасува простор во домот?Ви недостасува простор во домот?Ви недостасува простор во домот?Ви недостасува простор во домот?Ви недостасува простор во домот?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар