Ваква жива ограда досега не сте виделе

Ваква жива ограда досега не сте виделе

Оваа луксузна куќа е во сопственост на еден турски бизнисмен, а истата се наоѓа во Чешме, Измир. Прво нешто што ќе ви падне во очи на оваа куќа е нејзината ограда, која всушност претставува аквариум полн со риби. Направена е пред 8 години, кога сопственикот решил да ја смени обичната метална ограда со аквариум од 50 метри.Ваква жива ограда досега не сте виделеАквариумот изобилува со голем број риби од повеќе видови кои се фатени во Егејското море. Најтешка задача при градењето на оваа импресивна ограда, бил системот на поврзување на аквариумот со морето, за рибите постојано да имаат свежа морска вода. За ова задоволство турскиот бизнисмен одвоил 21.000 американски долари, а аквариумот е постојано надгледуван преку 17 безбедносни камери.Ваква жива ограда досега не сте виделе Ваква жива ограда досега не сте виделе Ваква жива ограда досега не сте виделе Ваква жива ограда досега не сте виделе Ваква жива ограда досега не сте виделе Ваква жива ограда досега не сте виделе Ваква жива ограда досега не сте виделеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Име Reply

    Vakva ograda imame vo Ohrid samo e kratka

Остави коментар